Попит на друковану книгу росте — CEO інтернет-книгарні Yakaboo Іван Богдан :: Книжный интернет-магазин «BOOKMARKET.IN.UA» покупка продажа букинист открытки ручной работы деловая литература купить книгу в интернет
loading...
 
Bookmarket   Продать книгу   Купить книгу   Помощь   Web-партнёры   О нас   Доставка книг по Киеву  


Статьи

15 ноября 2013
Когда видишь исландские гейзеры, ледники, поля застывшей лавы у вулкана Хекла, ловишь себя на мысли, что бронирование авиабилетов в Исландию в Москве помогло попасть на самый край земли. А вот греческие Дельфы со времен дре...
16 июля 2013
В наши дни успешная карьера любого человека невозможна без знания какого-либо иностранного языка. Сегодня существует много разнообразных способов обучения. Но самым легко усвояемым и подходящим является online изучение иностранных языков. Такой вид...
27 марта 2013
Город Рованиеми, расположенный на севере Финляндии, у полярного круга, широко известен в Европе в качестве родины Санта-Клауса. Главный город провинции Лапландия вызывает интерес многих наших соотечественников, путешествующих по...
25 марта 2019
Оперативность — главное достоинство ?кредита онлайн на карту? в процессе решения финансовых проблем. Именно этот вид займа по праву считается наиболее быстрым вариантом получения средств при возникновении внезапных материальных трудностей. Оформить е...
24 марта 2019
Для любителей отлично провести время в компании интересных людей открывается отличная возможность купить кальян в Украине, воспользовавшись услугами интернет-магазина Smoke Gadgets. Только выбор настолько большой, что иногда сложно определить...
22 марта 2019
Со временем любой автомобиль теряет свой первозданный вид. Это происходит от природных явлений, воздействия окружающей среды, от внешних факторов. Любой автовладелец, который любит свое авто, должен оказывать должный уход за ним. Самостоятельно это ...
18 марта 2019
Хоть до весны ещё и далеко, а на носу новогодние праздники, но все уже сейчас рекомендуем подготавливаться к новому дачному сезону пока есть время на выбор различных видов семян, их анализ. Также откроем секрет, в зимнее время семена для посадки прод...
Все статьи

Попит на друковану книгу росте — CEO інтернет-книгарні Yakaboo Іван Богдан

11 февраля 2019

У 2019 році компанія Yakaboo відзначатиме 15-річчя. У інтерв’ю delo.ua співзасновник Yakaboo Іван Богдан розповідає, з чого починався книжковий бізнес (спойлер: не з книжок) і хто купує паперові книги в епоху діджиталу.

Як і коли у вас виникла ідея створити свій книжковий онлайн-магазин? З чого ви почали цей бізнес? Чому на той момент вибрали саме онлайн-формат?

До того як Yakaboo стала інтернет-книгарнею, ми займались прокатом DVD-дисків, надсилаючи їх поштою. В Америці на той час вже був дуже популярним сервіс Netflix. Ми вирішили реалізувати цю ідею в Україні. Стартували у 2004 році.

Паралельно з кризою 2007-2010 років інтенсивно розвивався інтернет і ринок DVD/CD почав вмирати. Ми втратили 70% продажів. На початку 2010 року ми остаточно вирішили, що з цим треба щось робити.

На той момент ми мали два чудових активи. Перший — велика, лояльна і платоспроможна аудиторія, приблизно 100 тис людей. Другий — налагоджена бізнес-модель з власною інфраструктурою: склад, кур'єрська служба, колл-центр, ми також відійшли від аутсорсинга ІТ і створили свою власну команду спеціалістів.

Зробивши невелике дослідження, ми зрозуміли, що треба йти в книжковий ринок. На той момент онлайн ринку книг не було. Були лише декілька інтернет-магазинів з маленьким асортиментом і великими термінами доставки.

Коли вам вдалося отримати перші продажі? Як швидко змогли вийти в прибуток?

Перші продажі ми отримали того самого дня, коли стартували. За півроку ми, самі того не очікуючи, вийшли на достатньо хороший для нас рівень продажів. Ще через півроку вийшли на рівень беззбитковості в цьому проекті.

Якими були перші перемоги і перші помилки в історії Yakaboo?

Помилок було вдосталь. Ми починали працювати тоді, коли український e-commerce тільки зароджувався, і багатьох речей ми не знали і не розуміли. Насамперед ми не знали, що таке SEO-просування. Наприклад, запустивши проект в e-commerce, ми проводили рекламні кампанії в друкованих ЗМІ, витрачали на це бюджет, замість того, щоб вкладати його в онлайн, туди, де безпосередньо знаходився клієнт. Правда, це було більше десяти років тому (усміхається — прим.ред.).

Кожен день — це для нас якась маленька перемога. Починаючи з великих партнерств як, наприклад, запуск безкоштовної доставки через найбільшу логістичну — "Укрпошту", і закінчуючи невеличкими проектами. Важко виділити щось одне — це постійна цілодобова робота.

Що порадите підприємцям-початківцям у сфері електронної комерції?

Усе треба добре рахувати, зважувати рішення, продумувати, але водночас не боятись пробувати робити щось нове. І, звісно ж, багато працювати — лише так можна чогось досягти.

Яка команда зараз працює з вами?

За 14 років життя компанії було багато різних людей: хтось приходив, хтось йшов, дехто залишається в нашій команді роками. Я дуже ціную людей, які зі мною давно і які вірять в ідею, в цей бізнес, в мене.

Попри те, що в роботі я не завжди дуже позитивний у взаємовідносинах: деколи забуваю похвалити або сказати "дякую". Новим людям часто здається, що я бачу тільки погане, критикую. Але я лише хочу звернути увагу команди на те, що ми могли б зробити краще. Прагну бути чесним та справедливим і очікую цього від колег.

Зараз в Yakaboo працює класна команда. За останній рік ми дуже переросли по людях, оновилися: до нас долучились не лише професіонали, але й новачки , які розвиваються разом з компанією. Вони отримують кайф від цієї роботи, їм подобається бути частиною Yakaboo.

Але найголовніше — те, що зараз я відчуваю дух команди. Я бачу класну компанію, працівники якої вірять в те, що ми робимо найкращий сервіс в Україні.

Yakaboo зростає вже 14 років. Як змінювався за цей час ваш сегмент ринку? Які зміни і як вплинули на ваші бізнес-процеси?

Починаючи з 2008 року, книжковий ринок завжди лихоманило: він знаходився то в стагнації, то в зростанні. У 2014-му році з"явився тренд на український продукт, саме тоді розпочався бум української перекладної книжки. Почали з"являтися круті видавництва, які навчились робити хороші продукти. Вони наповнили книжку новими візуальними і текстовими сенсами. Це все позитивно впливає на розвиток ринку.

Усі ці зміни ринку сприяли нашому росту — достатньо швидкому й агресивному. Тому нам часто доводиться змінювати бізнес-процеси та масштабувати їх: від внутрішніх до інфраструктурних, ІТ, впровадження нових послуг. Це постійна робота, де неможливо просто збирати плоди і сидіти на місці. Ринок рухається і росте — і це дуже мотивує.

Які тенденції попиту на друковані книги в Україні?

Наша статистика говорить, що попит на друковану книгу росте. 5-10 років тому прогнозували, що електронна книга витіснить паперову, але ці прогнози не виправдалися.

Попит на паперову книгу буде завжди, оскільки є цільова аудиторія, яка любить читати тільки паперові книжки. А дитяча книга або книга на подарунок апріорі паперова. Такий формат ніяким телефоном або рідером не замінити.

Крім того, електронні книги у більшості випадків знаходяться у піратській зоні, тому офіційних даних продажів по Україні немає. Ми зараз якраз активно розвиваємо напрямок e-книг і нашою ціллю є заповнити цей ринок, легалізувати його, зробити зручним для клієнта. Зробити так, щоб люди розуміли, для чого саме потрібно платити за книгу.

Що у нас люблять читати найбільше?

Якщо опиратись на нашу статистику продажів, то найбільше читають художню літературу, дитячу, бізнес-літературу й мотиваційну.

Що необхідно змінити в Україні для розвитку культури читання?

Дуже важливо у популяризації книгочитання як такого мати державну підтримку. Через вчителів у садочках і школах, через борди та телебачення показувати, що читання — це модно, цікаво, прогресивно, весело.

І загалом, цього достатньо, тому що далі ринок сам підтримає цю ініціативу. Такі гравці як ми та інші великі видавництва вже долучаються до розвитку цієї культури.

Раніше ви розповідали про те, що одним із завдань Yakaboo бачите популяризацію якісної української літератури. Як над цим працює Yakaboo?

Починаючи від промоції української літератури серед нашої аудиторії (а це 2,5 млн клієнтів), і закінчуючи офлайн-проектами.

Ми використовуємо традиційні для онлайну канали комунікації (сайт, e-mail, соцмережі, контекстна реклама і тд), а також маємо свій власний книжковий блог, читачі і автори якого фактично стали маленьким ком"юніті. Також цього року ми вперше стали співорганізаторами великого офлайн-фестивалю — Літературного Кураж Базару. Також в роботі зараз один дуже великий книжковий проект, анонс якого запланований на весну наступного року.

До речі, безкоштовна доставка через "Укрпошту", яку ми нещодавно запустили, також відноситься до наших проектів з популяризації читання. Наш асортимент — понад 300 тисяч книжок. "Укрпошта" нараховує понад 11 тисяч відділень. Вона доступна у тих населених пунктах, де інколи навіть і продуктового магазину немає.

Виходить, що цим проектом ми відкрили 11 тисяч книгарень по всій Україні. І ось так, маленькими кроками ми прямуємо до нашої мрії — світу, де всі читають книжки (усміхається — прим. ред.).

Yakaboo пропонує різні опції доставки — кілька логістичних операторів і власна кур'єрська доставка. Яка географія ваших клієнтів?

Уся Україна. У Києві ми не просто користуємось послугами логістичних операторів, а також маємо свою кур"єрську службу і пункти видачі замовлень. По Україні ми працюємо з усіма великими логістичними партнерами: "Укрпошта", "Нова Пошта" та інші. Все це зроблено для того, щоб, по-перше, клієнт міг самостійно обрати зручний йому спосіб отримання замовлення. По-друге, для того, щоб бути максимально представленими в усіх регіонах і населених пунктах.

Чи виправдано утримувати своїх кур'єрів?

Так. Нашій кур"єрській службі 14 років, але я ще досі не знаю нікого, хто зміг би організувати таку ж якісну логістику по Києву, як Yakaboo.

Я маю на увазі швидкість: ми працюємо 7 днів на тиждень, доставляємо впродовж 1,5-3 годин і за адекватну ціну. Звичайно, є служби, які можуть екстрено привезти товар за годину, але за це треба заплатити від 100 грн. А ось доступної послуги, де, наприклад, за доступні гроші замовлення привезуть за декілька годин у неділю ввечері, я не знаю ні у кого більше.

Яку доставку і в яких випадках зазвичай вибирають клієнти?

По Києву зазвичай обирають нашу кур"єрську доставку, тому що вона швидка і найкраща, не побоюсь цього слова. По Україні вибирають у більшості випадків "Нову Пошту" або "Укрпошту".

Які плануєте проекти у майбутньому?

Наразі ми вже запустили безкоштовну доставку. Найближчим часом плануємо ще один проект — також більше соціальний, ніж комерційний.

Спільно з "Укрпоштою" і видавництвом #книголав ми запускаємо друкований каталог, який буде доступний у всіх відділеннях Укрпошти, а також у всіх поштарів. Через цей каталог у всіх віддалених населених пунктах, де подекуди немає інтернету, клієнт отримує можливість замовити книгу з каталогу по телефону. Звичайно, з безкоштовною доставкою у відділення.

Як на мене, це чудова ініціатива у популяризації читання та доступності книги для всіх прошарків населення.

Які ще сфери або напрями бізнесу ви вважаєте перспективними? Хотіли б спробувати свої сили в якийсь із них?

Я вірю в книги і в ті проекти, які ми втілюємо. У наших планах розвиватися вертикально, запускати нові сервіси і послуги для клієнтів, щоб ми були не просто інтернет-магазином з продажу книг, а чимось більшим.

Саме тому ми заснували власне видавництво, запустили продаж електронних та аудіо- книжок. А попереду у нас ще не один реліз нових проектів.

Инф. delo.uaБестселлеры

В мире литературы

19 апреля 2019

Как сообщается на сайте Дублинской литературной премии, сформирован short-list одной из самых значимых в мире литературных премий — International DUBLIN Literary Award. 10 произведений, которые вошли в короткий список этого г...

18 апреля 2019

По сообщению издания «Haaretz», суд в Цюрихе постановил, что ранее неопубликованные работы немецкоязычного писателя еврейского происхождения Франца Кафки должны передать Национальной библиотеке Израиля, сделав их доступ...

17 апреля 2019

Как сообщается на сайте Пулитцеровской премии, вчера в Колумбийском университете в Нью-Йорке была вручена одна из самых значимых премий Соединенных Штатов в области журналистики, литературы, музыки и театра.

В...

16 апреля 2019

Как сообщает издание «CNN London», в Лондоне историком найден дом великого английского поэта и драматурга Уильяма Шекспира, где он написал бессмертную драму о любви «Ромео и Джульетта».

15 апреля 2019

Известный американский писатель Джордж Мартин рассказал журналистам зарубежных изданий о ходе работ над шестой книгой цикла «Песнь Льда и Пламени» — «Ветра зимы» — из-за предстоящей премьеры попу...

Все новости
1 2 3 4

  
Web-партнёры Реклама
Если у Вас при размещении объявлений о продаже/покупке книг возникли вопросы, пишите нам на info@bookmarket.in.ua
ICQ: 390513874
Внимание: портал книги и диски не продает, а только предоставляет площадку для размещения объявлений об их продаже.
Контакты продавцов ищите в текстах объявлений.
bigmir)net TOP 100 Яндекс цитирования